2020
Європейський союз завершив визнання еквівалентності українського насіння наступних культур: овес, ячмінь, пшениця, пшениця тверда, жито, тритикале, рис, а також насіння сорго зернового, та кукурудзи.
Про це повідомила Насіннєва асоціація України на свій Facebook сторінці.
«Україною пройдено всі етапи процедури ЄС — і тепер, по закінченню 20 днів з публікації в Офіційному Віснику, остаточно набрало чинності рішення Європейського Парламенту та Ради ЄС від 21 жовтня по наданню еквівалентності насіння з України», — йдеться у повідомленні.
Таким чином було оновлено Рішення Ради ЄС 2003/17/EC від 16 грудня 2002 року. В цьому документі Україну включено до Додатка ІІ, де вона значиться в переліку третіх країн, які визнані ЄС такими, де підтверджена еквівалентність системи сертифікації та виробництва насіння.
Варто відзначити, що експорт дозволений для сортів, які зареєстровані в країнах ЄС, при цьому, лише за умови дотримання передбачених фітосанітарних вимог.
В коментарі SuperAgronom.com Сюзанна Григоренко, виконавчий директор «Насіннєвої асоціації України», розповіла, що отримає Україна від нових можливостей та які компанії готові вийти на ринок.
Які переваги отримає Україна завдяки допущенню нашого насіння на ринки ЄС?
Сюзанна Григоренко: Використання потенціалу для інвестицій у селекцію та насіння зернових та кукурудзи:
- збереження інвестиційних програм селекційних компаній в Україні;
- участь виробничих українських підрозділів у ланцюгах поставки
- експорт до країн ЄС-Румунія та інші;
- робота насіннєвих заводів на повну завантаженість;
- формування репутації українського постачальника насіння.
Які компанії чи бренди вже готові виходити на ці ринки і з якою продукцією?
Сюзанна Григоренко: Міжнародні компанії, які наразі роблять експорт: КВС-Україна, Сингента, Lidea (EURALIS Semences), MAS Seeds Україна, LNZ Group, НВФК, МАІС.
А як це вплине на внутрішній насіннєвий ринок? Чи не піде якісне насіння на експорт, а вітчизняним аграріям залишиться гірше?
Сюзанна Григоренко: Насіння вирощується в однакових умовах та з однаковими вимогами, що для експорту, що для національного виробника, це одні і ті ж посіви, та заводи, пакувальні лінії. Першими вигодонабувачами та споживачами залишаються вибагливі та наполегливі українські аграрії.
Джерело: Superagromom.com