2019
Весняні обробітки слід проводити таким чином, щоб мінімізувати механічний вплив на ґрунт, зберегти структуру, яка утворилась в наслідок перемерзання, впливати тільки на зону загортання насіння (глибина) а також зберегти ґрунт від переущільнення, висихання та розпилення. Дія капілярних сил, тобто наявність та доступність капілярної вологи, зберігається в осівшому зимою ґрунті, що створює найкращі умови для проростання насіння та розвитку кореневої системи. З кожним додатковим проходом руйнується структура орного шару та випаровується волога.
Завдання передпосівного обробітку грунту зруйнувати відновлені капіляри ґрунту, сформувати рівне насіннєве ложе, підрізати бур’яни, «підперти» вологу в зоні насіннєвого ложе.
Передпосівний обробіток проводиться у день посіву, безпосередньо перед посівом – з мінімальним відривом культиватора від сівалки. Глибина обробітку визначається біологічними особливостями культури та глибиною залягання вологи. Його слід проводити на глибину посіву і, ні в якому разі, не глибше.
Перед посівний обробіток не рекомендовано робити дисковими агрегатами, адже в результаті їх роботи формується хвиляста поверхня насіннєвого ложе, що може викликати нерівномірність отримання сходів.