2024
2024 рік LNZ Group розпочала вже з власним ОЕЗ у структурі холдингу. Це суттєво вплинуло і на сівозміну. У сезоні 2023/2024 компанія вперше за останні 10 років посіяла ріпак і стала більше уваги приділяти сої.
Крім цього, у 2024 році LNZ Group продовжила розвивати новий для себе напрям — овочівництво, до освоєння якого приступила у 2023 році. Зокрема, площі під цибулею збільшила у 2 рази, а у 2025 році планує збільшити ще на третину. Схожі плани й щодо інших овочів — томатів, перцю, цвітної капусти та брокколі.
Але загалом, головний акцент наступного року в холдингу планують зробити на олійних культурах. До слова, у 2024 році холдинг переробив 300 тис.тонн олійних культур. Майже всю вироблену олію і шрот експортував.
«Глобально ми не змінюємо сівозміну. Не кидаємося вліво-вправо, як тільки на ринку починають говорити про економічну доцільність вирощування тієї чи іншої культури. По соняшнику площі не сильно збільшуємо, по кукурудзі залишили ті ж обʼєми що і в минулому році. Водночас на 20% збільшили площі під соєю, через те, що нам потрібна сировина на ОЕЗ, і майже на 60% — площі під ріпак. По пшениці збільшили на 20%. Але це з перспективою, щоб у наступному сезоні знову збільшити під ріпаком, тому що пшениця — гарний попередник для нього», — підкреслює директор з агровиробництва LNZ Group Роман Франчук.
Ключовим напрямком діяльності холдингу залишається і розвиток власного бренду ЗЗР DEFENDA. За словами директора з розвитку регіональної мережі LNZ Group Дмитра Соломонюка, у 2024 році в топі були продукти для соняшнику, кукурудзи, сої, ячменю та пшениці. У гербіцидній групі найбільшим попитом користувалися препарати Сора-Нет, Айдахо, Напалм, Бантен, Муссон. У фунгіцидній групі — Талер, Дот, Старк. В інсектицидній — Престо, Циркуль, Бомбардир Дуо.
«Компанія виконала на 100% плани поставлені на 2024 рік, як за обсягом продуктів, так і з розвитку компанії в рамках реєстрації нових препаратів. Разом з тим, різниця у вартості генеричних препаратів і препаратів мультинаціональних компаній була досить велика. Думаю, у 2025-му ця тенденція збережеться на користь генеричних продуктів. Як наслідок, продовжиться зростання ринку генериків, і це дасть можливість агровиробникам заощадити у витратах на 1 га», — прогнозує керівник хімічного напряму та бренду DEFENDA LNZ Group Сергій Борисов.
До речі, в листопаді LNZ Group презентувала новий каталог засобів захисту рослин бренду DEFENDA на 2025 рік, зокрема два нових продукти. Загалом у лінійці DEFENDA вже 87 продуктів.
Паралельно LNZ Group продовжує модернізувати свій завод із виробництва заморожених продуктів Tevitta. Цього року холдинг наростив потужність по переробці замороженої кукурудзи до 140 тонн за добу. За словами директора заводу Миколи Чорнозуба, наразі підприємство заморожує такі продукти: полуницю, вишню, малину, бузину, чорницю, перець, брокколі, цвітну капусту, гарбуз, кукурудзу, ревінь. Планує також збільшити вирощування та виробництво замороженої цибулі.
Що ж стосується трейдингу, то окрім традиційних для LNZ Group зернових культур, таких як пшениця і кукурудза, з придбанням оліноекстракційного заводу, ми суттєво наростили закупівлю олійних. Зараз LNZ Group закуповує в Україні близько 300 тисяч тон сої і ріпаку на рік. Загальний об’єм тредингу LNZ Group 2024 року сягнув позначки 2.5 млн т. Ринки збуту — традиційні як для холдингу, так і вцілому для України: Європа, Близький Схід, Північна Африка, Азія. Італія стала сюрпризом цього сезону. Через суттєвий недобір врожаю кукурудзи в південно-східній Європі і на Балканах, Італія суттєво наростила закупівлю цієї культури з України. LNZ Group займає доволі суттєву долю на цьому ринку.
«Головною інтригою поточного сезону є Китай. Традиційно один з найбільших імпортерів кукурудзи в світі, в цьому сезоні з низки причин фактично взяв тайм-аут. Аналітичні агенції за декілька останніх місяців знизили очікування імпорту Китаєм з 25 млн. т. до 8-12 млн. т. Подальша цінова динаміка на ринку кукурудзи буде залежати саме від того чи відновить Китай активну закупівлю цієї культури. І про це ми дізнаємось вже в січні-лютому, зовсім скоро», — уточнює директор «ЛНЗ Експорт» Володимир Гуменюк.
А ще у 2024 році в українській футбольній Прем'єр-Лізі дебютував ФК ЛНЗ. За результатами сезону посів 7 місце. У холдингу результатом задоволені і продовжують нарощувати спортивний потенціал: відкрили тренувальний центр ФК ЛНЗ із усією необхідною інфраструктурою для проведення турнірів і тренувань.
Джерело: latifundist.com