2025
Однією з найбільш розповсюджених помилок у процесі зменшення витрат на ґрунтообробку є скорочення кількості необхідних операцій.
Наприклад, обмеження лише однією культивацією не дає змоги забезпечити оптимальне вирівнювання поверхні поля, що в майбутньому підвищує потребу в застосуванні засобів захисту рослин. Важливим фактором також є дотримання оптимальних строків проведення обробітку.
У компанії LNZ Group виокремлюють основні помилки передпосівного обробітку:
- надто ранній початок робіт у сирому ґрунті;
- зайва кількість проходів через поле через відсутність комбінованих агрегатів;
- надмірна швидкість роботи техніки;
- занадто глибоке передпосівне розпушування.
- Для передпосівного обробітку оптимальним вибором є культиватори з лапами, що забезпечують рівномірне та неглибоке розпушування, а також знищення бур'янів.
- На важких і вологих ґрунтах доцільніше використовувати культиватори з розпушувальними лапами, які дозволяють працювати на більшій глибині.
- Запізнення з передпосівною культивацією у посушливих умовах може уповільнити сівбу ярих культур, що негативно вплине на врожайність.
- Надмірно глибокий обробіток весною сприяє збільшенню шпаруватості ґрунту, що призводить до втрати вологи, особливо за сухої та вітряної погоди. Тому глибина передпосівної культивації має відповідати рівню загортання насіння, адже порушення цього параметра може призвести до осідання зерна у напівсухому шарі та зрідженості сходів.
«Обробіток ґрунту до настання фізичної стиглості може спричинити локальне ущільнення після проходу техніки, а також утворення великих грудок, які негативно впливають на якість сівби, рівномірність сходів і ефективність роботи ґрунтових гербіцидів. Занадто пізня передпосівна культивація сприяє втраті вологи, що також впливає на швидкість проростання насіння та ефективність дії гербіцидів», — зазначають у компанії.
На практиці вибір техніки для весняних польових робіт визначається технологією обробітку, яку застосовує господарство. За класичної технології роботи починаються із закриття вологи за допомогою зубових борін. У разі використання важких зубових борін можливо поєднувати кілька операцій за один прохід: закриття вологи, розпушування, боронування та вирівнювання ґрунту. Оптимізація процесів можлива завдяки комбінованим ґрунтообробним агрегатам, які виконують кілька операцій одночасно.
Щодо внесення стартових добрив, то в LNZ Group рекомендують здійснювати його під час сівби.Такі добрива забезпечують рослини необхідними елементами живлення на початкових етапах розвитку. Тип добрив обирається відповідно до потреб культури, враховуючи необхідний баланс поживних речовин.
Фахівці LNZ Group готові допомогти аграріям обрати оптимальну систему захисту, надаючи експертні консультації та супровід на всіх етапах вирощування. Звертайтесь до регіонального представника за посиланням.