< Повернутися до новин

LNZ Group та SESVanderHave провели спільний День поля

12.10.2017 Market
LNZ Group та SESVanderHave провели спільний День поля

5 жовтня в смт Ставище Київської області відбувся День поля, організований компаніями «Сесвандерхаве-Україна» і LNZ Group.

Аграрії, які з'їхалися з різних регіонів України, мали можливість дізнатися про нові технології в селекції цукрових буряків, а також оцінити властивості нових гібридів SESVanderHave безпосередньо на демо-полях.

Компанія «Сесвандерхаве» є світовим лідером в селекції цукрових буряків і спеціалізується виключно на цій культурі. На український ринок компанія вийшла 1993 року і сьогодні її частка в реалізації насіння цукрових буряків становить 43%. Провідні позиції їй вдалося отримати перш за все завдяки якісній генетиці пропонованих гібридів, а також власному заводу – єдиному в Україні, який виробляє насіння цукрових буряків.

«Завод працює вже більше 10 років і це дає нам значні переваги. Адже наближає нас до потреб споживачів, допомагає виконувати їх побажання щодо обробки, щодо якості та термінів доставки насіння», – зазначив генеральний директор «Сесвандерхаве-Україна» Олександр Мельник.

День поля почався з презентації досягнень компанії і анонсування нових технологій, які бельгійська SESVanderHave впроваджує в свою селекційну діяльність, реагуючи на потреби ринку і виклики, які ставлять перед виробниками природно-кліматичні зміни.

Зокрема, як зазначив у своїй доповіді фахівець по насінню «Сесвандерхаве-Україна» Василь Козій, компанія активно вивчає нові рішення для контролю бур'янів через створення «спеціальних гібридів» цукрових буряків. Для ринку США – це ГМО гібриди, а оскільки ГМО заборонені в Європі, то компанія для цього ринку має гібриди, створені класичними методами, і з можливістю використання гербіцидів-інгібіторів АЛС. Незабаром такі гібриди, але тільки після ретельного вивчення всіх аспектів нової технології у виробничих умовах (перш за все післядія гербіцидів), будуть запропоновані українським аграріям.

А ще, на додаток, – це нові гібриди котрі мають подвійну стійкість до хвороб по «тандем-технологіях» – це технології з використанням подвійних носіїв стійкості до однієї або кількох хвороб, наприклад, ризоманії, нематодам, або хвороб коренеплодів. 

 

Також своїм досвідом співпраці з «Сесвандерхаве-Україна» поділився директор дистрибуційної компанії ТОВ «ЛНЗ» (LNZ Group) Андрій Полтавець.

«Співпраця обох компаній триває вже майже півтора десятиліття і запорукою таких тривалих і взаємовигідних відносин є якість посівного матеріалу і гнучкість «Сесвандерхаве» в питаннях реалізації запитів споживачів. Свою співпрацю ми починали з невеликих об’ємів. Так, у перший рік роботи з компанією обсяги продажів насіння цукрових буряків становили лише 2 тис. посівних одиниць, на сьогодні ж об’єми продажів давно перевалили цифру у 100 тис. посівних одиниць», – зазначив Андрій Полтавець.  

Друга частина заходу продовжилася на полях підприємства «Інтерагросервіс». Тут були представлені демо-ділянки з 9 гібридами. З них один – Аргумент – зареєстрований в Україні в минулому році, а решта –Панда, Карпати, Тапір, Боа, Балі, Пітбуль, Хорнет, Анаконда – знаходяться на державних випробуваннях.

Як зазначив агроном «Сесвандерхаве-Україна» Сергій Дучак, в цьому році погодні умови, зокрема посуха, в Київському регіоні тривала досить довгий період, не дозволили гібридам повністю розкрити свій потенціал. Однак і розрахована біологічна врожайність практично всіх представлених гібридів коливалася в межах 80 т / га і більше.

Більшість присутніх на Дні поля аграріїв у коментарях зізналися, що цукрові буряки – одна з найбільш рентабельних культур. Багато з них планують в наступному році збільшувати площі під нею і, зокрема, вже намітили для цього гібриди селекції SESVanderHave, найбільш підходящі для їхнього регіону по врожайності і стійкості до посухи та хвороб.