< Повернутися до новин

У LNZ Group запустили унікальне обладнання для калібрування насіння точністю до 99,9 %

08.06.2016 Product
У LNZ Group запустили унікальне обладнання для калібрування насіння точністю до 99,9 %

Минулого тижня на Лебединському насіннєвому заводі (LNZ Group) ввели в експлуатацію фотосепаратор найновітнішої моделі. Унікальне обладнання, яке підвищує точність калібрування насіння до 99,9% і вважається кращим по обробці насіння у світі.

  • Фотосепаратор – це передова спеціально пристосована технологія – камери видимого діапазону, технологія InGaAs високого розширення, унікальна технологія PROfile, яка гарантує селекцію насіння високої якості, - зазначає інженер-технолог компанії LNZ Group Руслан Довгун. – Високоточна система викидання мінімізує помилкове бракування хорошого насіння, видаючи потік браку з дуже високою концентрацією. Завдяки мінімальним втратам хорошого зерна на першому потоці, більшість застосувань насіння не потребує повторного сортування, хоча за потреби воно можливе.

За його словами, це обладнання передбачено для роботи практично з усіма типами зернових на будь-якій стадії їх переробки. Фотосепаратор дає можливість здійснювати ефективне сортування за кольором і видаляти навіть такі чужорідні матеріали, які важко розрізнити.

  • Вже відбулися усі тестові налаштування обладнання на різні культури: соняшник, коріандр, льон, сою, ячмінь, пшеницю, кукурудзу тощо.  Раніше ми переробляли насіння лише механічним способом на звичайних сепараторах. Роботу фотосепаратора можна порівняти з перебиранням насіння вручну. Втім ця машина робить це значно швидше. Це обладнання має дуже високу точність. До того ж воно робить і багато інших операцій, зокрема, перебирає горіхи, заморожену продукцію тощо, - наголосив Руслан Довгун.

Директор ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Ткаченко стверджує, що така машина нового покоління дасть можливість компанії вийти зовсім на інший рівень виробництва насіння (до 99,9% частоти), чого не могли робити інші.

  • Це також дасть можливість залучити компанії, які цього потребують (Syngenta, Pioneer), здійснювати очистку при змішанні ячменю із пшеницею та інших культур, надати комплекс послуг компанії Syngenta і всіх, хто хоче здійснити більш точне і якісне калібрування насіння, - розповів Анатолій Миколайович.